Batai internetu: ką reikia žinoti vartotojams?

Norite pirkti avalynę internetu ir taip sutaupyti? Pirmiausia turėtumėte pasidomėti vartotojų teisėmis – net ir elektroninėje erdvėje jų pažeisti pardavėjams nevalia. Kiekvienas būsimas pirkėjas, pirmiausia turėtų atkakliai ieškoti patikimo pardavėjo, kuris vartotojus aptarnauja pagal standartus – parduodamas kokybišką produkciją, siūlydamas malonų aptarnavimą bei laikydamasis visų Lietuvoje galiojančių įstatymų. Savo teises taip turėtumėte žinoti, tačiau jų prisiminti nereikės, jeigu internete dairysitės į aukšto patikimumo el. parduotuves.

Batai internetu yra parduodami specializuotuose portaluose, skelbimuose ir aišku – minėtose el. parduotuvėse. Elektroninė prekyba pasižymi tuo, kad čia pardavėjų gausa neretai blaško pirkėjus – sunku atsirinkti sąžiningus pardavėjus. Yra viena nerašyta taisyklė – jeigu norite saugumo ir kokybiškų prekių, rinkitės žinomas el. parduotuves, kuriose kainos nestebintų. Tai reiškia, kad neturėtumėte ieškoti kažkokių nežmoniškai mažų kainų – kuo jos mažesnės, tuo batų kokybė yra pratenės. Įprastos avalynės parduotuvės internete nurodys kiek mažesnes kainas, o kartu su pristatymo mokesčiu kaina galbūt net gi bus tokia pat kaip ir paprastose parduotuvėse, tačiau neveltui yra kalbama, kad daug žmonių pereina prie el. prekybos – tokiu būdu apsipirkinėti yra paprasčiau ir mažiau vargina, o ir laiko nėra išvaistoma. Turite žinoti, kad elektroninėse parduotuvėse batai yra tos pačios kokybės kaip ir paprastose prekybos vietose, todėl prastos kokybės gaminių neturėtumėte tikėtis jeigu renkatės žinomas ir patikimas parduotuves.

Kas liečia vartotojų teises, tai jas reikėtų žinoti kiekvienam. Tai būtina todėl, kad esant nesusipratimams ar kažkokiems nemaloniems ginčams, žinotumėte kada pardavėjui pranešti, jog jis pažeidinėja LR įstatymus. Turite savo teises žinoti kiekvienas, nes kaip kitaip gi jas apginsite? Vienas svarbiausių akcentų yra tas, kad kiekvienas pirkėjas turi teisę įsigytus batus gražinti per 14 dienų. Nesvarbu ar tai būtų vyriški ar moteriški batai – ši sąlyga galioja visiems. Taip pat kai kuriems batams turi būti suteikiama 30 dienų garantija, tad jeigu per tą laiką, tarkime – nuo aukštakulnių nulūžtų kulniukas, jūs pardavėjo galite prašyti, kad šis pakeistų nekokybiškus batus į naujus arba, kad gražintų pinigus. Tai yra du svarbiausi aspektai, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas perkantis avalynę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *