Kaip įveikti pavasarinį nuovargį

Keičiantis metų laikams, daugelis jaučia didesnį nuovargį, mieguistumą. Tiesą sakant, tai paaiškinama moksliškai – pavasariui keičiant žiemą, mūsų organizme gaminasi daugiau miego hormono – melanino, kuris ir sukelia mieguistumą, energijos nebuvimą. Tam, kad lovos netaptų pagrindiniu prieglobsčiu, pasiūlysime kelis patarimus, kaip greičiau įveikti pavasarinį energijos trūkumą.

  1. Išsimiegokite. Kad ir kaip akivaizdžiai tai skambėtų, miegas – jūsų geros savijautos pagrindas. Kasdien ilsėkitės bent po 7-8 valandas, kaip rekomenduoja sveikos gyvensenos ekspertai. Gerai išsimiegoję, turėsite daugiau energijos visą dieną ir bus mažesnė tikimybė, jog pradėsite snausti svarbios paskaitos ar susitikimo metu. Tam, kad tinkamai pailsėtumėte, pasistenkite nueiti miegoti iki vidurnakčio – taip bus daug paprasčiau atsikelti ankstyvais rytais. Taip pat, rekomenduotina miegoti kambaryje, kuriame nebūtų jokių elektroninių prietaisų tam, kad ant sekcijos stovintis televizorius neblaškytų dėmesio ir netrukdytų susikaupti poilsiui.
  2. Mažinkite kavos kiekį arba išvis jos atsisakykite. Kofeinas turi savybę suteikti „greitosios“ energijos. Taip, valandą ar dvi tikrai jausite žvalumo antplūdį, tačiau po kurio laiko jis dings ir savijauta bus dar prastesnė nei prieš tai. Rytinę kavą pakeiskite šviežiai spaustomis apelsinų sultimis ar vaisių kokteiliais, kuriuos renkasi savo sveikata besirūpinantys žmonės.
  3. Kuo daugiau laiko leiskite gryname ore. Saulė skatina vadinamojo „laimės“ hormono – endorfino gamybą, o jis puikiai kovoja su melanino skatinamu nuovargiu. Tad, užuot leidę pietų pertrauką biure su kolegomis, išeikite pasivaikščioti. Pastebėsite, kaip pusvalandis ar valanda lauke pakeis jūsų savijautą – galva bus šviesesnė ir nuovargis taps vis retesne jus aplankančia būsena.
  4. Valgykite kuo daugiau vaisių ir daržovių. Ypač tinka vartoti saldžiuosius vaisius – bananus ir datules, kuriuose daug fruktozės, suteikiančios natūralios energijos. Visada turėkite šių vaisių kartu su savimi ir, vos pajutę alkį, užkandžiaukite. Taip pat, pasistenkite kiekvieną savo patiekalą valgyti su kuo daugiau daržovių. Salotos, ankštinės ir kitos daržovės suteiks lengvumo jausmą – užuot jautęsi apsunkę nuo kepsnio, turėsite begalę energijos visiems darbams atlikti.
  5. Sportuokite. Didžiąją dienos dalį daugelis praleidžiame sėdėdami, tad skirti bent šiek tiek laiko sportui – būtina. Atsikelkite pusvalandžiu anksčiau ir pabėgiokite ar tiesiog pasivaikščiokite. Taip visą dieną jausitės energingesni ir produktyvesni. Jei rytas – ne jūsų metas, sportuoti galite ir po darbų. Tai ypač naudinga, jei kasdien patiriate daug streso – bėgimas ar kita fizinė veikla prablaškys jus, leis pasijausti ramiau. Be to, fizinis nuovargis padės ramiau užmigti ir jūsų miegas bus gilesnis, kas nulems tai, jog nubusite visiškai pailsėję.

Taigi, nors pavasarinis energijos trūkumas ir nuovargis, natūrali, daugelį ištinkanti būsena, galite sutrumpinti jos trukmę. Skirdami daugiau dėmesio kasdieniams įpročiams (miegui, mitybai bei sportui) pasitiksite pavasarį ne tik sveikesni, bet ir laimingesni.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *