Paskola butui remontuoti – finansininkų patarimai ir rekomendacijos

paskola butui remontuotiVartojimo paskola butui remontuoti yra vienas paprasčiausių sprendimų, leidžiantis siekti užsibrėžtų tikslų, džiaugtis gražiais, tvarkingais ir funkcionaliais namais. Žinoma, skolinimasis visuomet siejamas su finansiniu įsipareigojimu, kuris tam tikrose situacijose gali pridaryti daug žalos, todėl sprendimas imti paskolą neturėtų būti priimamas skubotai – visų pirma racionaliai įvertinkite savo finansinę situaciją, pasitarkite su šeimos nariais. Verta pasikalbėti ir su finansininkais, kurie linkę išskirti 3 esminius patarimus abejojantiems.

1. Nuspręskite, kokia suma jums reikalinga

Dažna klaida – eiti skolintis, neturint tikslaus plano. Prieš prašydami paskolos buto remontui, turite kuo tiksliau apskaičiuoti, kokio dydžio pinigų suma jums reikalinga. Kadangi skolindamiesi turėsite atiduoti didesnę sumą pinigų, nei išleisite, būkite sąžiningi ir neimkite didesnės sumos, nei iš tiesų jums reikia. Iš kitos pusės, mažesnė suma, nei reikalaus remonto išlaidos, taip pat sukels problemų, kadangi negalėsite sėkmingai pabaigti suplanuotų darbų ir patirsite didesnių finansinių rūpesčių. Kitaip sakant, netingėkite ir apskaičiuokite, kiek pareikalaus remonto darbai, naujos buitinės technikos ar baldų įsigijimas, apdailos medžiagos, meistrų samdymas ir pan. Rekomenduojame prie gautos sumos pridėti 10–15 proc., kurių gali prireikti neplanuotoms išlaidoms ar broko šalinimui.

2. Išsirinkite kredito teikėją

Kad skolinimosi procesas būtų sklandus ir lengvas, rinkitės patikimą ir rinkoje vertinamą kredito teikėją. Finansininkai primena, kad atskiros kredito unijos ar komerciniai bankai numato skirtingas sąlygas paskolos teikimui, todėl verta skirti laiko ir pasidomėti atskirų įmonių pasiūlymais. Pasikalbėkite su šių įstaigų konsultantais, įvertinkite paskolos suteikimo terminus, palūkanų dydį, papildomas sąlygas, pvz., pasidomėkite, ar galima paskolą grąžinti anksčiau laiko.

3. Išsiaiškinkite paskolos suteikimo sąlygas

Jei žinote, kokia suma jums reikalinga ir kurio kredito teikėjo pagalbos prašysite, skirkite laiko pateiktos sutarties aptarimui. Drąsiai klauskite visko, kas jums atrodo nepakankamai informatyvu ar kelia papildomų klausimų. Nepamirškite, kad neaptarti sutarties punktai gali skaudžiai atsiliepti ateityje, todėl apsidrauskite, kad išvengtumėte bet kokių klaidų. Kalbėkitės su finansininkais ir kredito unijų darbuotojais, kurie paaiškins kiekvieną sutarties nuostatą. Kaip ir minėjome, pravartu iš anksto pasikalbėti apie papildomas paskolos grąžinimo sąlygas, pvz., ar galite pinigus grąžinti anksčiau laiko, ar galite skolintis papildomai, kokios palūkanų normos jums numatomos, kokie delspinigiai bus skaičiuojami ir pan.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *