Kokie skardos lankstiniai yra reikalingi namo stogui

Turbūt retas galėtų nesutikti, kad kiekvieno namo stogui yra reikalingi skardos lankstiniai. Ar tai būtų šiferinis stogas, ar čerpinis, ar netgi stogas, kuris yra apželdintas – bet kuriuo atveju bus reikalingi skardos lankstiniai. Žinoma, kad skardos lankstinių rūšis skiriasi atsižvelgiant į namo stogo dangos tipą, todėl šiame straipsnyje pasistengsime trumpai ir aiškiai visa tai apžvelgti.

Dirbant skardos lankstinių srityje labai dažnai galima pamatyti daugybę pačių įvairiausių pageidavimų, kurių turi kiekvienas naujas klientas. Galima dažnai išgirsti pageidavimų padaryti standartinius skardos lankstinius, tačiau, deja, bet tai yra neįmanoma. Kiekvienas stogas yra unikalus ir kiekvienam stogui reikia atskirai nustatyti skardos lankstinių dydžius ir formas.

Reikėtų pradėti nuo plieninių stogo dangų, kurios gaminamos iš skardos, padengtos specialiais apsauginiais dažų sluoksniais. Turbūt jau supratote, kad visi plieniniams stogams skirti priedai bus būtent skardiniai. Aukščiausioje dviejų šlaitų susijungimo dalyje yra montuojamas skardos lankstinys, kuris vadinamas „kraigu“. Šis skardos lankstinys gaminamas iš 41 cm pločio skardos lakšto, tačiau kartais kraigas taip pat būna gaminamas ir iš 62,5 cm pločio skardos. Toks platus 62,5 cm pločio kraigas gaminamas tuomet, kai stogo šlaitų nuolydžiai būna labai žemi, pavyzdžiui, 7 laipsnių. Plieniniams stogams montuojamos ir skardinės vėjalentės. Skardinės vėjalentės kiekvienam stogui būna vis kitokių formų ir dydžių, todėl aprašyti jas visas yra tiesiog neįmanoma. Į lataką turi būti įleisti skardos lankstiniai, kurie vadinami „lietskardėmis“ arba „laštakiais“. Šie pavadinimai yra neoficialūs, tačiau šioje srityje yra naudojamai labai dažnai.

Kalbant apie šiferinius stogus reikėtų paminėti, kad jiems yra naudojami priedai, kurie būna tiek skardiniai, tiek ir pagaminti iš cemento. Pavyzdžiui, kraigai ir vėjalentės gali būti skardinės arba cementinės. Šiferinių stogų gamintojai teigia, kad jų stogai privalo būti montuojami su to paties gamintojo priedais. Tokia šiferinių stogų gamintojų praktika yra visiškai suprantama, nes pelnas, tenkantis prekybininkams parduodant stogams skirtus priedus, yra ypač didelis. Tačiau vertėtų pagalvoti praktiškai – ar tikrai verta už cementinį kraigą ir vėjalentę sumokėti tris kartus daugiau? Suprantama, jei pirkėjui cementiniai priedai atrodo patraukliau, tačiau kita vertus, abiejų tipų stogų priedai apsauginę funkciją atlieka lygiai taip pat. O jei pasirinksite skardinę vėjalentę šiferiu dengtam stogui, galėsite ją įsigyti tokio dydžio, kad pastaroji uždengtų visą lentą. Šiferio gamintojai visada siūlo pirkti aliuminines lietskardes (laštakius), tačiau daugelis specialistų su tuo nesutinka. Jų nuomone, skardinė lietskardė bus daug kartų pigesnė, o pagrindinę funkciją atliks lygiai taip pat.

Molinių ir betoninių čerpių gamintojai visada siūlo savo gamybos stogo priedus. Šiuo atveju tokia praktika gali būti pateisinama. Tik reikėtų atminti, kad skardinis lankstinys, vėjalentė ir kraigas ant molinių čerpių stogo tikrai netiks. Nors stogo priedas „lietskardė“ gali būti pagaminta ir iš skardos.

Neretai molinių čerpių ir šiferiniams stogams yra naudojami ir skardos lankstiniai, kurie tvirtinami prie stogo pakalimo. Šie skardos lankstiniai būna labai naudingi, nes uždengia medieną. Gali kilti pagrįstas klausimas, kodėl reikia uždengti medieną prie pakalimų – juk natūralus medis atrodo kur kas gražiau? Iš tiesų natūralus medis visada yra patrauklesnis pasirinkimas, tačiau jį reikia tinkamai prižiūrėti. Retas žmogus norėtų kas penkerius metus statyti stelažus ir atnaujinti pakalimo lentas. Juk ne žmonės turėtų tarnauti savo namui, o priešingai – namas žmogui, todėl jums tereikia skardos lankstinius pasirinkti teisingai. Pasinaudokite tik patikimų ir savo darbą išmanančių bendrovių paslaugomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *