Advokatai Vilniuje visoms byloms

Daugelis žmonių maišo du terminus – teisininkas ir advokatas. Daug kam atrodo, kad tai vienas ir tas pats. Sakoma, kad nusisamdys advokatą, padėsiantį parengti sutartis. Teko girdėti ir apie teisininkus, ginančius asmenų interesus teismuose. Tai ne visiškai teisinga. Advokatai Vilniuje – tai žmonės, turintys advokato licenciją. Tai specialus leidimas, leidžiantis teikti advokatūros paslaugas. Advokatas, kaip ir teisėjas, kaip ir prokuroras, kaip ir teismo sekretorius turi teisininko išsilavinimą. Minėtų profesijų atstovai visi yra teisininkai, mokslus ėję Vilniaus Universitete, Mykolo Riomerio Universitete ar kitoje aukštojoje mokykloje, ruošiančioje teisininkus Lietuvoje ar užsienyje. Advokatais tampama išlaikius advokatūros egzaminą. Jam reikia įtemptai ruoštis, jo metu tikrinamos įstatymų leidybos ir kitų disciplinų žinios.

Advokatai Vilniuje yra pasiskirstę specializacijomis – tam tikromis sritimis, kuriose dirba daugiau. Tiesa, bet kuris advokatas gali ginti žmogų ar įmonę civilinėse, administracinėse, baudžiamosiose bylose, tačiau tai nebūtinai bus jų specializacija. Vieni advokatai specializuojasi nekilnojamo turto, kiti – baudžiamosios teisės, treti – tarptautinės teisės bylose. Specializacijų yra gana nemažai, todėl renkantis advokatą rekomenduojama pasidomėti, kokios jis yra specializacijos. Universalių advokatų yra labai mažai, be to tai ne vien jų, bet ir asistentų nuopelnas.

Advokatas turi vieną ar kelis asistentus. Jie taip pat turi teisininko išsilavinimą, bet nėra advokatai. Asistentai padeda advokatui surinkti bylos medžiagą, bendrauti su klientais. Tai ne biuro administratoriai, o daugiau projektų vadovo asistentai, dirbantys atsakingą ir įtemptą darbą, kuriam vadovauja advokatas.

Kaip surasti tinkamiausią advokatą?

Advokatai Vilniuje vengia tiesioginės reklamos dėl tam tikrų suvaržymų. Nepaisant to, jiems galima informuoti apie savo teikiamas paslaugas. Interneto puslapiai yra viena iš patogiausių priemonių, tačiau surasti tinkamą kontorą ar advokatą gali būti sunku. Čia padeda specifiniai teisininkų katalogai. Arba bendriniai verslo katalogai, pavyzdžiui, Ekspertas.lt, kuriame pateikiamas advokatų Vilniuje sąrašas.

Advokatą pasamdyti rekomenduojame tik su juo pabendravus bent telefonu, nes nuo jūsų pasirinkimo priklausys bylos baigtis.

Beje, jei negalite pasisamdyti advokato, kai jums keliama byla, jį už jus pasamdo valstybė. Tiesa, privataus ir valstybinio advokato motyvacijos lygis skiriasi, todėl tai gali turėti įtakos ir bylos baigčiai.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *