Natūralūs šampūnai – plaukų stiprinimas iš vidaus

Jei gelinis lakavimas, blakstienų priauginimas, plaukų dažymas bei kitos procedūros, priskiriamos prie savęs lepinimo, kai kurioms moterims nėra būtinos, tai galvos plovimas savaime spurantamas ne tik grožiui puoselėti, bet ir elementariai asmens higienai palaikyti. Šampūnai gali būti vartojami vos kartą per savaitę ar net kasdien – galvos plovimo dažnumas priklauso nuo odos tipo (kuo plaukai riebesni, tuo būtinas dažnesnis trinkimas). Vis didesnio susidomėjimo sulaukia natūralūs šampūnai: ar šis produktas iš tiesų gali būti jūsų geriausias šampūnas, o gal tai tėra mados vaikymasis?

Kokie ženklai byloja, jog jums reikalingas ekologiškas šampūnas?

Jei reguliariai naudojamos priemonės nuo plaukų slinkimo, priemonės nuo pleiskanų ar kitų galvos problemų norimo efekto neatneša, būtų pats tinkamiausias metas išbandyti ekologiškas plaukų priežiūros priemones. Kardinaliai pakeisti asmens higienos priemonių arsenalą būtina ir tokiu atveju, jei plaukų, iki šiol džiuginusių sveika išvaizda, būklė kardinaliai pasikeitė – pradėjo riebaluotis, veltis, skilinėti, slinkti, ar atsirado galvos odos alergija. Ekologiški šampūnai, pasižymintys natūraliais ingredientais, veikia švelniai, tačiau užtikrintai – normalizuojama galvos odos būklė ir išpsrendžiamos ramybės neduodančios plaukų problemos.

Kuo ekologiški šampūnai skiriasi nuo įprastų?

Patrauklus įpakavimas, malonus kvapas, gausus putojimas: ar ne tokios turėtų būti geriausios priemonės plaukams? Iš tiesų pakuotės dizainas tėra priemonė suvilioti pirkėją (ir pretekstas pakelti produkto kainą!), o aromatas ar putos, priešingai nei dalis mano, jokios naudos plaukui neturi (netgi priešingai). Įprasti cheminiai šampūnai prisotinti detergentų (šiem priklauso ne kas kita kaip daugeliui girdėti Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Laurech Sulfate ir Ammonium Lauryl Sulfate), kurie iš sukelia minėtą putojimą. Tyrimų išvados patvirtina, jog šios cheminės medžiagos gali ne tik pakenkti plaukams, bet ir turėti kur kas didesnį neigiamą poveikį bedrai žmogaus savijautai. Ekologiškuose šampūnuose minėtų kenkmingų komponentų nėra, dėl to pastarieji ir putoja silpniau (visgi ne putų kiekyje slypi šampūno kokybė).

Įprastų šampūnų gamintojai vieningai gina produkto sudėtyje esančius mineralinius aliejus – naftos distiliavimo produktus. Neva šie, padengdami odą plėvele, saugo šią nuo žalingo aplinkos poveikio. Kitos nuomonės šalininkai, propaguojantys sveiką gyvenimą, pateikia kardinaliai priešingus argumentus: minėti aliejai, užkimšdami odą, trukdo kvėpavimui, sukelia alergijas ir kitus odos pažeidimus. Cheminės kilmės glicerolis, kvapikliai ir kitos sintetinės medžiagos – komponentai, kurių gausu įprastame šampūne.

Ekologiški šampūnai yra išskirtiniai dėl „tyros“  sudėties (jokių parabenų, sintetinių kvapiklių, dažiklių, detergentų ir panašiai), praturtintos natūraliomis medžiagomis (medaus, ramunėlių, dilgėlių ir panašiai), užtikrinančių ne tik plaukų švarą bei grožį, bet ir aktyvinančių natūralias galvos funkcijas. Būtent tinkamas pastarųjų darbas ir išsprendžia tokias problemas kaip plaukų slinkimas, riebaluoti plaukai ar išssausėję plaukai.

Kaip naudojamas ekologiškas šampūnas?

Šampūnai be sulfatų ir parabenų pasižymi švelnesniu poveikiu nei cheminiai, tad, norint mėgautis švara, teks apsišarvuoti kantrybe – plaukus gali tekti perplauti 2 ar net 3 kartus. Šie šampūnai sunkiai pašalina chemines medžiagas, esančias šukuosenų modeliavimo priemonėse, todėl, nusprendus naudoti ekologišką plaukų kosmetiką, reikės ieškoti alterntyvos pastarosioms.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *